לימודים רומאניים- רומא ופריס חברות ותיקת ימים

באנר
תאריך: 
ד', 24/02/2021 12:45 עד 13:30
מיקום: 
https://huji.zoom.us/j/87113882794?pwd=SkhhRGlJWFNZbURsNGhTMmxLdVQ5QT09
מרצה: 
פרופ. מנואלה קונסוני, רשאת החוג

1. החוג ללימודים רומאניים באוניברסיטה העברית מכשיר את תלמידיו באופן מקיף לידיעת השפות, הספרויות וההיסטוריה של איטליה וצרפת. הכשרה זו כוללת חיבור של לימודי הספרות לסוגיות רחבות ומרכזיות בתחומים אקדמיים אחרים, מתוך מחויבות לאינטרדיסציפלינריות; מחויבות הניכרת במיוחד בעבודתם של מורי החוג בהוראה ובמחקר, המשלבת בתוכה, לצד הספרות, היסטוריה, תיאוריה ביקורתית לימודי תרבות.
2. הסיפוק של מענה מיטבי לצרכיהם של התלמידים לתואר בוגר ולתארים מתקדמים נמצא בראש מעייניו של סגל החוג. עקב כך, החוג מציע לתלמידיו – בין אם הם מעוניינים בלימודי צרפת ובין אם הם מעוניינים בלימודי איטליה – הזדמנות לשלב במסגרת לימודיהם שיעורי שפה ברמות שונות ושיעורים רבים ומגוונים על שתי התרבויות מפרספקטיבה ספרותית, היסטורית ואינטלקטואלית.
3. שנתון החוג מותאם לתלמידים עם רמות שונות של שליטה בשפה הצרפתית והאיטלקית ותחומי עניין שונים. לצד ההוראה בהרצאות וסמינרים, החוג מבקש לקדם הבנה תרבותית ודיאלוג בדרכים נוספות כמו קבוצות השיחה המתקיימות בפגישות 'השולחן האיטלקי' ו'השולחן הצרפתי'.
4. החוג אחראי על הענקת מלגות לתואר בוגר ללימודי שפה בפאריס, רומא וסיינה, המאפשרים הטמעה משמעותית של התלמיד בהווי התרבותי של איטליה וצרפ, דרך קרן Vigevani וקרן בית צרפת
.Maison de France

- החוג ללימודים רומאניים הוא היחיד בארץ המעניק תואר בוגר ומוסמך בלימודים רומאניים.
- החוג ממלא תפקיד חשוב בתכנית אראסמוס (Erasmus) לחילופי תלמידים באיטליה וצרפת
אתר- https://romance.huji.ac.il/